Co zbieramy?

Zaczynaliśmy od zbierania srebrnego złomu, czyli nie wartych reperowania urwanych łańcuszków i bransoletek, kolczyków bez pary, pierścionków bez oczka. Poszukując wciąż nowych form pomagania bez pieniędzy, obecnie zbieramy już prawie wszystko, co niepotrzebne czy popsute, a dające się poddać recyklingowi.

Szkołom uczestniczącym w projekcie szkołazmisją.pl proponujemy więc zbieranie nie tylko srebra, ale także złotego złomu, małych elektrośmieci (zużyte baterie, płyty CD/DVD, stare telefony komórkowe), duże elektrośmieci (zepsuty lub zniszczony sprzęt RTV/AGD), klocki LEGO, kasztany i tzw. drobniaki – bilon w zagranicznej lub polskiej walucie (tej aktualnie używanej oraz tej, która wyszła już z obiegu).

Przetopione srebro i złoto pozwala produkować sercańskie krzyżyki. Dochód z ich sprzedaży przeznaczany jest na dzieła misyjne sercanów.
Bilon wymieniany jest w banku, a recykling pozostałych przedmiotów również pozwala uzyskać środki finansowe, które pomagają osobom z najbiedniejszych rejonów świata.